Původně ospalá rybářská vesnice Side již dávno opustila své kořeny a přeměnila se v rušné a živé turistické letovisko, které patří vůbec k nejoblíbenějším v celém Turecku. Letovisko se nachází na poloostrově jehož perlou je krásný přístav. Na obou stranách pobřeží se nachází zlatavé pláže, které se táhnou kam až oko dohlédne. Většina nočního života v Side je soustředěná právě do oblasti podél pobřeží, kde najdete celou řadu nočních klubů, barů a restaurací.

Mezi populární výlety do okolí patří návštěva starověkých míst v Aspendos a Perge. Nedaleké město Manavgat zase nabízí možnost výletu lodí po stejnojmenné řece a k vodopádům Manavgat Falls. V Side se pak můžete projet na velbloudech, koních, zařádit si na čtyřkolkách nebo vyzkoušet některý z vodních sportů.

Dovolená v Side nabídne pro každého něco a to ať už toužíte po krásných plážích, historii, kultuře, rodinných aktivitách nebo po bohatém nočním životu.

Recenze návštěvníků letoviska Side?

Side je moderní turistické letovisko s pěkným přístavem pro mladé i staré. Velmi pěkné a udržované. Můžete obdivovat staré vykopávky, navštívit koloseum nebo spoustu nejrůznějších obchodů. Side zkrátka stojí za to.

Chci taky do Side

Jana, 36 let
Zůstali jsme v regionu po několik dní a jsme nadšení. Milujeme výlety a těch je v okolí opravdu spoustu. Stejně jako všude v Turecku i tady nás štvaly místní prodejci. Ale co už. V těchto zemích se s tím počítá. Na nákupy jsme vyrazily do nedalekého Manavgatu, který je na to lepší a autentičtější. Nudit se tady budete tak minutu denně, více opravdu ne.

Chci taky do Side

Rudolf, 43 let

Co očekávat od dovolené v letovisku Side?

Nevíte co očekávat od dovolené v Side? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Okolí:
85%
Pláže:
90%
Atmosféra:
85%
Noční život:
80%
Kultura:
85%
Celkové hodnocení:
85%

Pláže a koupání v Side

Jako jedna z nejoblíbenějších destinací v Turecku, není žádným překvapením, že Side se může pochlubit fantastickými plážemi. A víte že, západní pláž je druhá nejdelší bílá písečná pláž v Turecku?

East Beach Side se nachází východně od přístavu. Je to dlouhá písečná pláž táhnoucí se až k ústí řeky Manavgat. Je obecně tišší než západní pláž. Vybavení zahrnuje slunečníky, lehátka a celou řadu vodních sportů mezi kterými nechybí oblíbený banán, vodní lyžování, potápění, parasailing a windsurfing. Na pláži mohou být někdy vyšší vlny, takže v určitých dnech nemusí být vhodná pro rodiny s dětmi.

Side West beach je populárnější pláží, která je složena z krásného písku a vede až k letovisku Colakli. Tato pláž je vybavena plážovými bary, restauracemi a kavárnami podél dlouhé promenády. Voda je tu klidná a lehce se svažující do teplého Středozemního moře. Pláž je vhodná pro rodiny s dětmi. Nechybí nabídka vodních sportů, lehátka, slunečníky, bezbariérovost a také spojení pláže se Starým městem.

Last minute Side all inclusive levně

Pokud hledáte all inclusive dovolenou v Side, kde vás nečekají žádné starosti jen relax a pohoda, nehledejte jinde než na Dovolena.cz. Tento portál totiž shromažďuje zájezdy desítek cestovních kanceláří. Jednoduše si tak můžete porovnat ceny all inclusive zájezdů a případně vybrat ten nejvýhodnější. Nechybí samozřejmě ani široká nabídka last minute zájezdů.

Vybírat si můžete ze stovek termínů i velmi široké nabídky all inclusive hotelů. Rezervujte si last minute zájezdy s vědomím, že je o všechny postaráno. Přesně taková by totiž dovolená měla být. Pohodlné řešení pro vás, vaši rodinu i přátele.

Podívejte se na výhodné last minute zájezdy právě teď a najděte si ten nejvýhodnější. Aktuálně lze sehnat zájezdy s all inclusive stravování v Side již od 8 490 Kč. Pokud si jen pár stovek připlatíte, můžete mít i 5* ubytování s all inclusive za necelých 9 200 Kč. Tedy ceny opravdu za hubičku. Jen malé upozornění. S rezervací neváhejte, protože Side patří celosvětově (hlavně pak mezi Evropany) mezi oblíbené destinace, kde kapacity ubytování ubývají každým dnem.

Počasí Side

Při dovolené v Side očekávejte středomořské klimatické podmínky. Jarní měsíce, duben a květen nabídnou přibližně 21 až 25 °C s 9 – 11 hodinami slunečního svitu denně. Pravé léto začíná v červnu, kdy teploty dosáhnou 30 °C. Vrcholí v červenci a srpnu o teplotách přes 33 °C a slunce tu svítí i 13 hodin denně. Krásné teplo zůstává i během září (30 °C) a postupně chladne během podzimu. Avšak ještě do poloviny října lze bez problému narazit na teploty kolem 27 °C.

The location could not be found.

Kdy do letoviska Side

Side je nejvíce přeplněné v hlavní sezóně v období června, července a srpna. Během tohoto období je také nejkrásnější počasí a také očekávejte nejvyšší ceny zájezdů. Pokud nemáte rádi davy lidí, můžete si rezervovat dovolenou v Side mimo hlavní sezónu, během jara (duben a květen) nebo na podzim (konec září, říjen). Tyto měsíce jsou také vhodné pro různé outdoorové aktivity.

Side pořádá na začátku září Mezinárodní umělecký a kulturní festival (the Side International Culture and Arts Festival), kdy se na několik dní promění stará místa na impozantní divadelní inscenace. Nechybí výstava výtvarného umění, stánky, občerstvení a pouliční hudba.

Mapa Side

Podívejte se, jak vypadá letovisko Side s ptačí perspektivy. Tato mapa vám odkryje také další blízká letoviska Turecké Riviéry.


Zvětšit mapu