Turecká Riviéra se nachází na jižním pobřeží Malé Asie. Táhne se od města Antalya mnoho desítek kilometrů a poskytuje úžasné Středomořské pobřeží lemované písčitými plážemi a historickými městy. Turecká Riviéra je pro letní dovolenou u moře jak stvořená.

Proč na dovolenou na Tureckou Riviéru?

Tak předně je Turecká Riviéra oblíbenější než Egejská Riviéra. Ačkoliv je rozlohou menší, přivitá každoročně miliony turistů z celého světa. Nádherné pláže a historická města jsou pak jen třešničkou na dortu.

Slunce tu svítí průměrně 300 dní v roce. To znamená, že pokud se vyrazíte v létě (červensrpen), čeká vás stabilní počasí a max. 1-2 deštivé dny v měsíci. V červenci a srpnu pravděpodobně ani jeden.

Turecká Riviéra vás nebude ani na chvíli nudit. Milovníci opalování mohou trávit svůj čas na některé z krásných pláží nebo u hotelových bazénů s drinkem v ruce při all inclusive dovolené. Ti, kteří se chtějí zabavit mohou zkoušet nejrůznější vodní sporty, které jsou v každém resortu. Za poznáním pak stačí zajet do některého z měst, které se pyšní bohatou historií. Je jím například Alanya.

Počasí Turecká Riviéra

Jak již bylo řečeno, Turecká Riviéra poskytuje turistům v letních měsících velmi stabilní počasí. Až 300 slunečních dní v roce, teploty vzduchu přes 34 °C a teplota moře 27 °C. Koupat se tu dá již od druhé poloviny května do první poloviny října.

Letoviska Turecké Riviéry

Alanya – jedno z největších a také nejoblíbenějších letovisek. Nachází se tu krásná pláž Kleopatra, která je označována jako jedna z nejkrásnějších v Turecku. Město disponuje čilým nočním ruchem, spoustou obchodů a také pouličními bazary.

Belek – novější a modernější letovisko s honosnými hotelovými komplexi přímo u dlouhé písečné pláže. Ráj golfistů. Transfer z letiště trvá přibližně 40 minut.

Side – město několika tváří. Turisté zde najdou četné římské historické památky, krásně udržované pláže a také oblast tvořenou jen hotelovými komplexy. Pláže jsou pokryty pískem s jemnými kamínky. Vhodné pro návštěvu od jara do podzimu.

Kemer – místo pro milovníky koupání a opalování. Krásné počasí, teplá křišťálově čistá voda a také množství atrakcí v okolí dělají z Kemeru oblíbenou turistickou destinaci.

Antalya – město dýchá orientální atmosférou. Najdete tu četné památky. Mezi tu nejvýznamnější řadíme flétnový minaret Yivli Minare, který je zároveň symbolem města. Destinace nabízí spoustu možností výletů do okolí. V městě je pak možné navštívit nejen krásné pláže, ale také přistav Kesik Minare a Hadriánovu bránu. Turisticky oblíbené jsou také rybí restaurace v přístavu, typické bazary nebo procházky podél dlouhé pláže.