Egejská Riviéra leží na jihozápadě Turecka na rozhraní Egejského a Středozemního moře. Vyznačuje se nádhernými plážemi a průzračně čistými zátokami s azurově čistým moře, spoustou zeleně a také horami rozkládajícími se v pozadí jednotlivých resortů.

Právě hory vytvářejí četné zálivy v nichž je vyšší teplota moře než například na rovnější a oblíbenější Turecké Riviéře. Leč je méně známější a poměrně mladou oblastí, je Egejská Riviéra oproti té Turecké rozsáhlejší.

Doba letu na Egejskou Riviéru činí 3 hodiny.

Symbol Egejské Riviéry

Symbolem Egejské Riviéry je jedna z nejfotografovanějších pláží světa, která připomíná tvar jazyka a leží v krásné azurové laguně u letoviska Ölüdeniz.

Proč na dovolenou Egejskou Riviéru?

Egejská Riviéra poskytuje útočiště pro mnohé výlety. Říká se, že nic není tak daleko, aby to nebylo z Egejské Riviéry dosažitelné. Vydat se tak můžete na výlety do Efesu, Pamukkale nebo za skalními hrobkami v Tlosu. Nádhernou přírodu můžete obdivovat ve skalním kaňonu Saklikent.

Velkou podívanou je pak pláž Iztuzu, kde se vám naskytne dokonalý pohled na matku přírodu v plné kráse. Je to místo, kde dochází ke kladení vajec ohroženého druhu želv – Karety obecné.

Velkou výhodou Egejské Riviéry je také možnost výletů na některý z blízko ležících Řeckých ostrovů. Například Rhodos je oblíbeným místem výletníků.

Náš tip: Dovolená Řecko all inclusive

Letoviska Egejské Riviéry

Bodrum – největší letovisko, které se pyšní svým vlastním letištěm. Pro turisty je zde připraveno hned několika zajímavých antických památek, dvě pláže a přístav. Aktuální počasí zde.

Marmaris – je dnes označováno jako „zelené městečko“, což krásně vystihuje vzhled města a jeho okolí. Pro turisty je zde známý přístav jachet Netsel (druhý největší v Turecku), pevnost v muzeem, bazar a nechybí samozřejmě krásné pláže.

Gümbet – letovisko nacházející se ve vyhledávaném zálivu. Jezdí sem především mladí lidé, kteří pak za noční zábavou cestují do nedalekého Bodrumu.

Ölüdeniz – nachází se přibližně 14 km od letoviska Fethiye a patří mezi letoviska s nejfotografovanější pláží ve tvaru jazyka s běloskvoucím pískem. Pláž byla zařazena mezi dvacet nejkrásnějších pláží světa a to mezi skvosty z Malediv či Havaje.

Fethiye – jedno z nejdůležitějších antických měst minulosti. Řada dochovaných památek. Centrum je postaveno kolem krásného přístavu. Okolí je obklopeno piniovými lesy, olivovníky, vavříny, myrtou, platany, topoly a akáciemi.

Icmeler – pouhých 9 km od Marmarisu leží letovisko Icmeler, které je často označováno jako jeho městská část. Pro turisty jsou zde dvě pláže (jedna písečná a jedna oblázková) – obě pláže dostali Modrou vlajku za svoji čistotu. Letovisko je vhodné spíše pro relaxační dovolenou.