Alanya je rušné turecké letovisko, často zaměňované za známější Antalyi, která je vzdálená necelých 100 km. Světlé a čisté město leží na jihozápadním pobřeží Turecka kolem opevněného hradu a přístavu. Díky omezení výšky budov na 21 stop bylo zachováno nádherné panorama, které dotváří celkovou atmosféru tradičního turecké města. A to se turistům libí.

V Alanyi najdete mix staré historie a moderní turistické oblasti. Přímo z pevnosti na kopci sejdete do centra nového města plného barů, restaurací, nákupních center a života. Na jedné straně uvidíte luxusní resorty na straně druhé staré minarety. Zkrátka vše co potřebujete k parádní dovolené.

Recenze návštěvníků letoviska Alanya?

Alanya je typické středomořské letovisko. Je tady spoustu plážových hotelů a spousta restaurací. Pláže jsou čisté a moře příjemné. Není to drahé středisko, zájezdy sem jsou docela levné a místní lidé jsou velmi přátelští. Za mě rozhodně doporučuji navštívit.

Chci taky do Alanye

Josef L., 40 let
Byli jsme zde mnohokrát a stále je to pro nás atraktivní letovisko – živé město. Maloobchodníci jsou obecně méně otravní než v jiných tureckých letoviskách, které jsme mohli navštívit.

Chci taky do Alanye

Jana, 48 let

Co očekávat od dovolené v letovisku Alanya?

Nevíte co očekávat od dovolené v Alanyi? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Okolí:
85%
Pláže:
85%
Atmosféra:
85%
Noční život:
85%
Kultura:
80%
Celkové hodnocení:
84%

Pláže a koupání v Alanya

Alanya se může pyšnit hned dvěma plážemi oceněnými modrou vlajkou Evropské Unie za čistotu a kvalitu pláží. Na západní straně můžete navštívit jednu z nejkrásnějších pláží v Turecku – Kleopatřinu pláž a také vyhledávanou pláž Damlataş Beach. Na východě je spíše skalnatější pobřeží. Ať tak či onak, písečných pláží je tu dostatečné množství pro všechny návštěvníky, protože se táhne až 20 km daleko.

Noční život v Alanyi

Alanya je živé letovisko, které v noci poskytuje zábavu v různých barech a nočních klubech v rytmech rocku, popu, reggae , hip-hopu a tureckých hitů. Většina klubů má taneční parkety, jichž můžete za jeden večer navštívit hned několik.

Last minute Alanya all inclusive levně

Alanya je větší letovisko, které nabízí spoustu moderních vymožeností zahrnující luxusní ubytování s all inclusive stravováním, rušný noční život, krásné pláže i spoustu možností nákupů a zábavy. Není tedy divu, že ty nejlepší last minute zájezdy do Alanye jsou vyprodané již ve first minute termínech.

Například v době psaní tohoto článku vás vyjde last minute dovolená v Alanyi na 8 dní s all inclusive stravování na 8 190 Kč. Průměrná cena zájezdů se pak pohybuje kolem 12 tisíc korun na osobu.

Počasí Alanya

Alanya má typicky středomořské klima. V jarních měsících dubnu a květnu se teploty pohybují v rozmezí 21 – 24 °C. Na začátku léta v červnu rtuť teploměru stoupá až k 28 °C, aby v červenci a srpnu dosáhla svého maxima – 31 °C. Září je stále horké a teploty se pohybují kolem 30 °C. Na konci září a v říjnu se teploty pohybují kolem 26 °C.

The location could not be found.

Kdy do Alanye

První návštěvníci se začínají v Alanyi objevovat již kolem velikonoc. Na jaře, během dubna a května a také na podzim, během září a října, seženete zájezdy levně. Hlavní sezóna je tu v červnu, červenci a srpnu, kdy jsou nejvyšší ceny, nejvíce turistů a také nejteplejší počasí.

Alanya v Turecku hostí každým rokem několik zajímavých festivalů. Na přelomu května a června se tu koná the Tourism and Art Festival ohlašující začátek turistické sezóny. Uvidíte vystoupení tradičních tureckých umělců, hudby, lidových tanců. Na přelomu září a října se koná the Alanya Jazz Days festival s živou jazzovou hudbou po celém městě.

Mapa Alanye

Podívejte se, jak vypadá letovisko Alanya s ptačí perspektivy. Tato mapa vám odkryje také další blízká letoviska v této oblasti.


Zvětšit mapu