Aktuální počasí v Turecku ovlivňuje hned několik faktorů. Zejména velikost Turecka udává velmi rozdílné počasí v každé části země. Vnitrozemí má spíše mírné klima, naopak přímořské lokality se vyznačují horkými léty a mírnými zimami. V létě je tu horko a dusno.

Počasí mimo hlavní sezónu

Počasí v Turecku umožňuje koupání od května do poloviny října, kdy začíná více pršet. Právě květen patří mezi nejoblíbenější měsíce před hlavní sezónou. Od začátku května se teploty pohybují nad 26 °C, avšak moře se teprve po zimě ohřívá. Jeho teplota se počátkem května pohybuje kolem 20 až 22 °C v druhé polovině měsíce.

Počasí v dubnu je vhodné pro poznávací výlety, protože tu panuje příjemné jarní klima s teplotami kolem 23 °C. Navíc vycestovat v období před sezónou se opravdu vyplácí, ceny zájezdů se pohybují i kolem 7 tisíc korun.

Hlavní koupací sezóna začíná v Turecku od června do srpna. Ale ani počasí v září a říjnu není špatné a je vhodné pro koupání. Toto období již patří do posezónního, což znamená méně lidí a levnější zájezdy. Počasí v září ukazuje teploty kolem 29 °C a krásně vyhřáté moře po letní sezóně (teplota moře cca 24-27 °C). První polovina října ukazuje ještě teploty kolem 27 °C, aby v druhé polovině měsíce spadli na přibližných 22 °C.

Počasí v hlavní sezóně

Od června do konce srpna panuje v Turecku počasí s nejvyššími teplotami. Ty dosahují ve svých maximech až 40 °C. Dá se ale říci, že průměrné teploty v červnu, červenci a září dosahují ve stínu minimálně úctyhodných 31 °C.

Teplota moře se hlavně v červenci a srpnu pohybuje i kolem 26-28 °C.

Dešťové srážky jsou opravdu minimální. Prší tu průměrně v hlavní sezóna snad 3-4 dny. Počasí v Turecku vás v tomto období rozhodně nezklame.

Turecko – počasí

Měsíc
Duben
Květen
Červen
Červenec
Srpen
Září
Říjen
Teplota vzduchu (°C)24272934342928
Teplota vody (°C)20212324282724
Měsíční srážky (mm)421410132037

* Průměr

Aktuální předpověď počasí Turecko

Připravily jsme pro vás aktuální dlouhodobou předpověď počasí ve vybraných letoviscích Turecka.

Alanya, Turecko

The location could not be found.

Antalya, Turecko

The location could not be found.

Manavgat, Turecko

The location could not be found.