Jaké vás čeká počasí v Turecku v dubnu? Dá se již koupat a bude dostatečné teplo na dovolenou u moře? To se vám pokusíme zodpovědět v tomto článku.

Podle nás je na dovolenou v dubnu v Turecku ještě příliš brzy. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 20 °C, denní maxima pak na 25 °C. Což není příliš přidáme-li fakt, že průměrná teplota moře v dubnu je jen 18 °C, což osobně považuji za teplotu pro otužilce 🙂

Duben v Turecku je ideální pro individuální turistiku, poznávací zájezdy či pro návštěvu tureckého vnitrozemí nebo treking na místní hory. Velmi oblíbené jsou pak eurovíkendy v Istanbulu.

Shrnutí počasí v Turecku v dubnu:

  • Denní teploty: průměr 20 °C, denní maxima pak 25 °C
  • Teplota moře: 18 °C

Koupací turistická sezóna začíná v Turecku později. V Květnu, kdy se začínají objevovat zájezdy k moři od většiny cestovních kanceláří a kdy vás čeká v denních maximech až 28 °C.

Kam tedy k moři v dubnu?

Za koupáním musíte v dubnu vyrazit ještě mnohem níž než do Turecka, do jižněji položených oblastí. Například do Tuniska, Egypta nebo na Kanárské ostrovy, které se začínají zabarvovat nejrůznějšími barvami, protože tu všechno krásně kvete a jaro se tu opravdu vyřádí.

Doporučujeme tedy s dovolenou v Turecku ještě chvíli počkat, protože duben jí příliš nepřeje. Avšak už s předstihem můžete objednávat zájezdy na květen, kdy se dá v pohodě koupat, krásně se opálíte a ohřejete.

Duben přeje také stále ještě exotice. Například Spojené Arabské Emiráty, Dominikánská republika, Kuba či Kapverdské ostrovy jsou k mání za slušné ceny a počasí je velmi stabilní.