Květen je měsíc, kdy se v Turecku otevírá „koupací“ turistická sezóna. Slunce svítí 11 hodin denně s průměrnými denními teplotami kolem 26 °C, v denních maximech pak teploty šplhají až k 30 °C. Razantně ubývá také deštivých dnů. V květnu vás dle dlouhodobých průměrů čekají jen 4 deštivé dny. Co je ale hlavní, koupat se už v pohodě dá.

Doporučujeme se poohlížet spíše po zájezdech v druhé polovině května, kdy jsou teploty v průměru o 4 °C vyšší. Přeci jen začátek měsíce může být ještě chladnější, hlavně v noci. Teploty klesají k 15 °C.

Shrnutí počasí v Turecku v květnu:

  • Denní teploty: počátek května 25 °C, ke konci měsíce 28 °C
  • Teplota moře ve většině letoviscích: 21 °C
  • Déšť: Dle průměrů prší maximálně 4 dny v měsíci
  • Počasí: přes den hodně slunečné s průměrnou délkou dne 11 hodin

Dovolená Turecko v květnu

Turecko v květnu je předznamenává první příjezd turistů lačnících po rekreaci u moře. Proč se tedy vydat do Turecka v květnu?

  1. Ceny zájezdů jsou na svých minimech.
  2. Letoviska se probouzejí k životu. Pokud tedy nemáte rádi přeplněné hotely a pláže, květen je pro vás ideální měsíc k návštěvě.
  3. Počasí není nesnesitelné, nýbrž velmi příjemné i k poznávání místních zvyklostí a památek.

Kam se vydat?

V květnu doporučujeme spíše Tureckou Riviéru, kde by mělo být počasí stabilnější. Jedná se například o letoviska Alanya, Side, Belek či Kemer, kam lze již v květnu sehnat také last minute zájezdy za velmi slušné ceny, začínající na 7 461 Kč za 6ti denní all inclusive pobyt ve 4 hvězdičkovém hotelu.