Bodrum je rušné letovisko ležící na polostrově na jihozápadním pobřeží Turecka a je rozdělené do dvou polovin. Ta první se nachází na konci města na východě a poskytuje dlouhou tenkou pláž plnou barů, restaurací a nočních klubů. Zábava tu pod neonovými světly snad nikdy nekončí. Druhá polovina se nachází na západě a návštěvníkům nabízí krásný přístav s luxusnějšími kavárnami a fantastickými restauracemi, stejně jako nádhernou promenádu pro večerní procházky. Dalo by se říct, že se jedná o tu klidnější a romantičtější část.

Samotné město si zachovalo tvář původní rybářské vesnice a hojnost historie i kultury. Nachází se tu středověký hrad svatého Petra, což je zároveň jedna z ikon města, kterou doporučuji navštívit.

Bodrum je opravdu živé letovisko. Jsou tu plážové bary, restaurace i venkovní noční klub s kapacitou 4 000 lidí. Pokud neholdujete živé zábavě v barech, které jsou spíše pro mladší generace, jednoduše můžete navštívit jinou část města, kde sídlí tradiční turecké taverny a slouží k příjemnému posezení za účasti místních zpěváků a tanečníků.

Dovolená v Bodrumu je pro každého.

Recenze návštěvníků letoviska Bodrum?

Byli jsme na dovolené v Bodrumu několikrát. Velmi pěkné město se spoustou aktivit, zábavy a poznávání. Je zde spousta kuriózních obchodů s typicky falešnými značkami věcí, ale také krásné ručně vyráběné předměty. V přístavu jsou krásné terasy, kde si můžete vychutnat dobré jídlo a pití.

Chci taky do Bodrumu

Jarda, 38 let
Bodrum se nachází ve velmi krásném prostředí s krásnými zátokami. V mnoha místech jsou nádherné výhledy, útulný přístav, pěkné bary a obchody a samozřejmě světově proslulé Disco Halikarnas. Římský chrám a amfiteátr také nechybí. Všem doporučuji do této fantastické lokality jet a třeba se tam jednou potkáme 😉

Chci taky do Bodrumu

Lenka, 24 let

Co očekávat od dovolené v letovisku Bodrum?

Nevíte co očekávat od dovolené v Bodrumu? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Okolí:
85%
Pláže:
75%
Atmosféra:
85%
Noční život:
90%
Kultura:
80%
Celkové hodnocení:
83%

Pláže a koupání v Bodrumu

Bodrum má celou řadu pláží, tak aby vyhovovali každému. Od rušnějších městských pláží až po klidné zátoky, kde budete zcela sami.

Pláž Bitez se nachází cca 11 minut chůze od centra Bodrumu. Nabízí částečně písečné a částečně oblázkové pobřeží. Voda je klidná a mělká i po několika desítkách metrů. Na pláži nechybí lehátka, slunečníky i houpací sítě, které můžete použít zdarma. Promenáda u pláže je plná barů, venkovních restaurací, kaváren a také výletních stánků. Hlavní prioritou je ovšem obrovská nabídka vodních sportů, které údajně patří k největším v Turecku. Mohou za to ideální větrné podmínky.

Camel nebo Bagla (po turecky) je nejjižnější pláží v oblasti a nachází se na jihozápadním cípu poloostrova. Jedná se o klidnou pláž, mimo vyšlapané cestičky, kam turisté zamíří jen velmi zřídka. Vhodná pro lidi, kteří mají rádi klid. Co se vybavenosti týče, nachází se tu restaurace s fantastickými mořskými plody, podél břehu se pak můžete projet na velbloudovi. Pláž je fantastickým bodem pro potápění. Takže si nezapomeňte vzít sebou alespoň šnorchl. Pláže je vzdálena asi 30 minut autem od Bodrumu.

Last minute Bodrum all inclusive levně

Láká vás last minute dovolená v letovisku Bodrum s all inclusive stravováním? Pak si najděte ty nejvýhodnější zájezdy, rezervujte si je online a užívejte se fantastické podmínky tohoto letoviska, kterému se přezdívá turecké St. Tropéz. I proto sem míří bohatí s slavní z celého světa. Jejich opulentní jachty krouží kolem poloostrova a lenoší na plážích v nedalekém Gumbetu.

S našimi all inclusive zájezdy do Bodrumu, získáte levně dovolenou jejíž součástí je jídlo a pití po celý pobyt zdarma. Nemusíte tak mít strach o své peníze. Vše již máte v rámci své dovolené zaplaceno. Nerozmýšlejte se ale dlouho, ty nejoblíbenější hotely a all inclusive zájezdy bývají totiž často vyprodány již během jara.

Jestliže plánujete živou dovolenou, Bodrum je pro to jedním z nejlepších letovisek v Turecku. Nicméně i pro milovníky klidnější dovolené je tu spousta možností, jak ji strávit pohodově. Ceny za 8 denní all inclusive zájezdy se průměrně pohybují od 10 890 Kč na Dovolena.cz.

Počasí Bodrum

Bodrum má stabilní středomořské klima a to natolik, že se sem pravidelně sjíždí místní lidé z celého Turecka. Jarní teploty (duben a květen) mají 21-26 °C. Hlavní sezóna červen, červenec a srpen stoupají teploty až k 34 °C, což může být pro někoho velmi intenzivní teplo. Pak je dobré vyrazit na dovolenou do Bodrumu v září (30 °C) nebo v říjnu (26 °C).

The location could not be found.

Kdy do letoviska Bodrum

Stejně jako v celém Turecku i v Bodrumu je hlavní sezóna v období června, července a srpna. V této době tu panuje nejteplejší počasí a také je tu nejvíce turistů. Levněji můžete vyrazit v období jara (duben, květen) nebo podzimu (září, říjen).

Jedno malé upozornění: Kolem února probíhá v Turecku islámský svátek Kurban Bayram, kdy většina Turků míří do horkých lázní odpočívat a v Bodrumu jedny jsou. Takže je tu přetížená doprava i plná kapacita ubytování.

Bodrum hostí každoročně několik zajímavých festivalů a společenských akcí. V květnu můžete navštívit the Bodrum Bicycle Festival (festival kol) a Bodrum Diving Festival (festival potápění), v červnu the International Bodrum Film Festival (mezinárodní filmový festival), v červenci pak the Bodrum Festival a na přelomu července/srpna Egejský festival. Sezónu významných akcí zakončuje v říjnu the Bodrum Cup Wooden Yacht Festival (festival jachet).

Mapa Bodrum

Podívejte se, jak vypadá letovisko Bodrum s ptačí perspektivy. Tato mapa vám odkryje také další blízká letoviska v oblasti Egejského pobřeží.


Zvětšit mapu