Marmaris je nesmírně populární turecké letovisko s překrásným pobřežím a přátelskou atmosférou. Nachází se pod borovicovými kopci, které dotvářejí úžasné panorama. Lidé se sem sjíždějí nejen za zábavou, ale také za vynikajícím jídlem a vínem. Marmaris se může pyšnit jednou z nejživějších nočních zábav v Turecku. Tančí se tu 24 hodin a 7 dní v týdnu ve vyhlášených klubech, restauracích i nočních podnicích.

Okolí je o něco klidnější a je spíše svátkem kultury, starobylé historie, archeologických nalezišť, krásných vesnic a bezstarostných měst. V Marmarisu můžete obdivovat okouzlující přístav nebo historický zámek.

Dovolená Marmaris je oblíbená spíše u mladých lidí a skupin, ale svým kouzelným prostředím a atmosférou si získá tento resort každého, kdo jen touží po odpočinku na sluncem zalité pláži.

Recenze návštěvníků letoviska Marmaris?

Marmaris rozhodně doporučuji navštívit. Velmi zábavné místo se spoustou obchodů a barů. Od pláží byste ale neměli příliš očekávat. Byli jsme se skupinou 8 dospívajících dětí a ty se bavili každou minutu, takže účel splněn.

Chci taky do Marmarisu

Gábina, 28 let

Marmaris na mě působil velmi útulně. Hodně zábavních podniků a teras. Místní turecké bary stojí za to! Promenáda je moderní, je tu hezká písečná pláž, historické centrum, rušný noční život a otravní pouliční prodejci jako všude. Vyzkoušeli jsme jízdu na koni, výlet lodí, jeep safari. Hotely tu jsou opravdu velké. Jinak je vše čisté a pěkné.

Chci taky do Marmarisu

Michal, 25 let

Co očekávat od dovolené v letovisku Marmaris?

Nevíte co očekávat od dovolené v Marmarisu? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Okolí:
85%
Pláže:
75%
Atmosféra:
90%
Noční život:
95%
Kultura:
85%
Celkové hodnocení:
86%

Pláže a koupání v Marmarisu

Pláže jsou lemovány kavárnami, restauracemi a bary téměř po celé délce Marmarisu. Pláž se skládá ze sopečného písku a oblázků. Vybavena je lehátkami, slunečníky a širokou škálou vodních sportů.

Pláž se na konci spojuje s Long Beach, pláží sousedního klidnějšího letoviska Iclemer. Pokud chcete poznat Iclemer, můžete tam vyrazit pravidelnými dolmušemi nebo autobusy.

Náš tip: Méně než hodinu cesty katamaránem je vzdálen řecký ostrov Rhodos a jeho stejnojmenné hlavní město. Udělat si může procházku středověkým starým městem a odškrtnout si tak nejslavnější památku: hrad Crusader s dlážděnou ulicí rytířů, spolu s řeckou akropolí a římským amfiteátrem.

Last minute Marmaris all inclusive levně

Last minute dovolená v Marmarisu je zejména pro ty, kteří mají rádi živá letoviska. V Marmarisu se neustále něco děje ve dne i v noci. Exotické bazary, rušný noční život, skvělé památky i nejromantičtější úseky pobřeží. To vše v sobě skrývá dovolená v Marmarisu.

Marmaris je v posledních letech velmi oblíbený jako all inclusive destinace. Najít si nejvýhodnější zájezdy můžete pomocí vyhledávací formuláře na pravé straně těchto stránek nebo na stránkách dovolena.cz. Zde si můžete porovnat zájezdy o desítek cestovních kanceláří na jediném místě a vyhledat nejvýhodnější last minute zájezdy.

Aktuálně lze pořídit 8 denní last minute all inclusive zájezd v Marmarisu za cca 10 490 korun. Lze ovšem cestovat i levněji. Stačí sledovat denně aktualizované nabídky zájezdů, jejichž ceny mnohdy padají až pod hranici 8 tisíc korun za zájezdy pro 1 osobu. Luxusnější all inclusive pobyty v 5* hvězdičkových hotelích pak pořídíte už od 13 000 Kč například v oblíbeném hotelu Turunc.

Počasí Marmaris

V dubnu je 21 °C. V květnu teploty stoupají na krásných 25 °C přes den a 15 °C v noci. V červnu je tu již plná sezóna s průměrnými teplotami kolem 30 °C. Nejtepleji je v červenci a srpnu (33-34 °C přes den a 22 °C v noci). V tomto období očekávejte také zvýšenou vlhkost. Na podzim je počasí stále fantastické a teploty se pohybují kolem 30 °C (září) a 25 °C (konec října). Teplota moře se v hlavní sezóně pohybuje kolem 25 °C.

The location could not be found.

Kdy do letoviska Marmaris

Nejrušněji tu je v hlavním období letních prázdnin, tedy v červenci a srpnu. To se sem sjíždí nejen lidé z celé Evropy, ale i mladí Turci. Jinak je dovolená na pláži dostupná již od začátku května do konce října. V zimě je Marmaris ospalé město, kam občas zavítá nějaký outdoorový turista nebo lázeňští hosté.

Mapa Marmaris

Podívejte se, jak vypadá letovisko Marmaris s ptačí perspektivy. Tato mapa vám odkryje také další blízká letoviska Egejské Riviéry.


Zvětšit mapu