Belek patří mezi luxusnější a účelově postavené turecké resorty. Budován začal být teprve v roce 1980. Dnes se jedná o resort složený výhradně ze 4* a 5* hvězdičkových hotelů, které jsou ideální pro rodiny s dětmi, golfisty (v okolí se nachází 10 golfových hřišť) a každého, kdo si chce užít dovolenou ve velkém stylu. Lidé si sem přicházejí zejména odpočinout do velkých hotelových komplexů s velkými bazény, krásným mořem a skvělým jídlem.

Belek má 16 kilometrů dlouhé pobřeží lemované borovicemi a krásnou pláží, kde si můžete vyzkoušet některý z tradičních vodních sportů. Samotný Belek je supermoderní, pokud vás ale láká trocha historie, můžete vyrazit do nedaleké Antalye nebo Alanye.

Recenze návštěvníků letoviska Belek?

Belek má mnoho golfových hřišť v okolí a pláž je velmi pěkná a snadno dosážitelná. Centrum města není velké, ale můžete zde najít vše, co potřebujete. Je to místo, které stojí za to vidět, ale je určené spíše pro ty, kteří nevyžadují na dovolené mnoho zábavy v okolí, ale vyhledávají spíše luxusnější resorty pro odpočinek.

Chci taky do Beleku

Michal, 48 let
Belek má krásné pláže, nádherná golfová hřiště, luxusní all inclusive hotely, ale samotné město toho příliš co nabídnout nemá: jen nějaká nákupy, kde se prodávají typické padělky a pár falešných arkád a sloupců. A z osobní zkušenosti vím, že Turecko má mnohem více co nabídnout. Takže za mě trochu rozporuplné pocity, které někomu mohou vyhovovat, jinému nikoliv.

Chci taky do Beleku

Karel, 35 let

Co očekávat od dovolené v letovisku Belek?

Nevíte co očekávat od dovolené v Beleku? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Okolí:
70%
Pláže:
85%
Atmosféra:
75%
Noční život:
60%
Kultura:
65%
Celkové hodnocení:
71%

Pláže a koupání v Beleku

Belek se nachází v samém srdci Turecké Riviéry a jak je známo, tato riviéra se rozkládá na více než 1000 km pobřeží podél jižního a západního Turecka. Turecká Riviéra je nejlepší oblastí pro plážovou dovolenou v Turecku. Voda je zde totiž teplejší než na pobřeží Černého moře.

Pláže v Beleku jsou opravdu impozantní. Jemné pobřeží pokryté bílým pískem a lemované borovými háji poskytuje vítaný odpočinek a stín od žhnoucího slunce. Pláž v Beleku je oceněna Modrou vlajkou EU za čistotu a poskytuje veškeré vybavení: sprchy, toalety, parkoviště i plavčíky. Pro rodiny tu je nedaleko dětská zoologická zahrada a aquapark. Pláž nabízí veškeré vodní sporty.

Asi 30 až 45 minut od letoviska se nachází krásná a Modrou vlajkou oceněná pláž Lara Beach v blízkosti města Antalya. Celodenní výlet pak umožňuje pláž Phaselis, která je od Beleku vzdálená 1 hodinu a 45 minut jízdy. Najdete zde tři malé klidné pláže na které dorazíte po krátce procházce borovicovým hájem.

Last minute Belek all inclusive levně

Turecké letovisko Belek je primárně zaměřeno na last minute all inclusive zájezdy v luxusních 4* a 5* hvězdičkových resortech. Všechny komplexy nabízí vše, co potřebujete pro pohodlnou dovolenou. Hotely jsou ve většině případů skryty v příjemném prostředí borovicového parku. Levnější, co se cen ubytování týče je nedaleká obec Kadriye.

Ačkoliv mluvíme o luxusnějším letovisku, nemusíte se bát vysokých cen, protože se přeci jen nachází v cenově přívětivém Turecku. Dovolená last minute all inclusive Belek vás vyjde už na skvělých 11 000 Kč za 8 denní pobyt pro jednu osobu.

Ty nejoblíbenější hotely a nejlepší nabídky zájezdů jsou v této oblasti vyprodány velmi rychle a to zejména v hlavní turistické sezóně. Chcete-li vyrazit na dovolenou do této oblasti levně, doporučujeme sledovat last minute nabídky s all inclusive stravováním na portálech, jako je například Dovolena.cz.

Počasí Belek

V Beleku panuje skvělé počasí téměř po celý rok. Duben a květen přináší průměrné teploty kolem 21 °C až 26 °C s 8 až 10 hodinami slunečního svitu denně. Červen, červenec a srpen jsou teploty opravdu vysoké. Pohybují se kolem 30 – 34 °C v některých dnech atakují hranici i 40 °C. Teplo tu zůstává až do pozdního září a začátku října, kdy se průměrné teploty pohybují kolem 27 – 31 °C.

Chance of Rain
Friday 23.02. 2018 60%
Chance of Rain
Periods of light rain. Low 8C.
Chance of Rain
Tomorrow 24.02. 2018 90%
Chance of Rain
Partly cloudy skies during the morning hours will give way to cloudy skies and rain in the afternoon. High 18C. Winds ESE at 10 to 15 km/h. Chance of rain 90%.
Chance of Rain
Sunday 25.02. 2018 40%
Chance of Rain
Cloudy with occasional rain showers. High 17C. Winds ENE at 10 to 15 km/h. Chance of rain 40%.
Rain
Monday 26.02. 2018 90%
Rain
Showers early, becoming a steady rain later in the day. High near 15C. N winds shifting to SE at 15 to 25 km/h. Chance of rain 90%.
Chance of Rain
Tuesday 27.02. 2018 40%
Chance of Rain
Rain showers early with some sunshine later in the day. High 17C. Winds E at 10 to 15 km/h. Chance of rain 40%.
Chance of Rain
Wednesday 28.02. 2018 40%
Chance of Rain
Mostly cloudy skies with a few showers later in the day. High 16C. Winds E at 10 to 15 km/h. Chance of rain 40%.

Kdy do letoviska Belek

Dovolená v letovisku Belek je nejpopulárnější v hlavní turistické sezóně v období června, července a srpna. Toto období patří také k nejteplejším a nejplnějším. Pokud nemáte rádi dav a příliš velké teplo, můžete v klidu vyrazit na dovolenou do Beleku i během jarních měsíců (duben a květen) nebo na podzim (konec září, říjen). V tomto období lze sehnat zájezdy levně.

Belek a jeho okolí je tradičně místem, kde pořádají různé festivaly a společenské akce. Již v květnu můžete v nedalekém TAT Golf Belek International Golf Clubu navštívit Turkish International Salsa Festival – turecký mezinárodní festival salsy, kde půvabné tanečnice předvádí své ladné pohyby na pláži pod velkými stany. Jen 30 minut jízdy od Beleku je Aspendos, tam se v červnu konají hned dvě akce, které stojí za to: the Aspendos Opera and Ballet Festival (operní a baletní festival) a Aspendos Jazz Festivals (jazzový festival).

Mapa Belek

Podívejte se, jak vypadá letovisko Belek s ptačí perspektivy. Tato mapa vám odkryje také další blízká letoviska v oblasti Turecké riviéry.


Zvětšit mapu