Fethiye je krásné město, zasazené do trosek starověkého města Telmessos. Zároveň je to jedna z nejoblíbenějších destinací dovolené, kam míří jak zamilované páry, tak rodiny s dětmi. Možná se ptáte proč, ale právě Fethiye bylo před několika lety oceněno časopisy The Times a Guardian jako nejlepší destinace na světě, která je domovem některých nejkrásnějších pláží Středozemního moře.

Centrum Fethiye je jen kousek od turistických resortů na Calis Beach a jen něco málo přes 5 kilometrů od krásných kopců Ölüdeniz, kde je Turecko snad nejkrásnější.

Dovolená ve Fethiye je bohatá na dechberoucí historické památky a starověké ruiny. Mladí a po zábavě lačnící lidé ale zoufat nemusí. I ve Fethiye najdeme několik vyhlášených nočních klubů a barů, kde se zabavíte až do brzkých ranních hodin.

Recenze návštěvníků letoviska Fethiye?

Fethiye a Calis jsou perfektním mixem pláží, přístavu a historické turistiky. V úterý je pěkný trh ve Fethiye, kde můžete smlouvat o oblečení, kabelkách, botách a tak dále, vždyť to znáte. Na trhu najdete také hodně zeleniny, ovoce, ořechů, bylin a sýrů. Calis Beach je velmi dlouhá a krásná. Pro milovníky kultury mám jeden tip ve městě Fethiye, a to královskou hrobku Amyntas a jeho rodiny.

Chci taky do Fethiye

Josef L., 40 let
Lodní taxi z Calis do Fethiye vám ukáže krásný kus přírody! Samotné Fethiye je větší město s přístavem, mnoho parků a různých obchodů. Calis se skládá hlavně z obchodů podél promenády s obvyklou řadu suvenýrů, oblečení a spoustou restaurací a barů.

Chci taky do Fethiye

Jana, 48 let

Co očekávat od dovolené v letovisku Fethiye?

Nevíte co očekávat od dovolené ve Fethiye? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Okolí:
90%
Pláže:
80%
Atmosféra:
85%
Noční život:
75%
Kultura:
80%
Celkové hodnocení:
82%

Pláže a koupání ve Fethiye

Turistické resorty se nachází v oblasti zvané Calis, která je umístěna na tzv. tyrkysovém pobřeží. Nabízí nádherné avšak turisty stále nepolíbené pláže.

Náš tip: Přes kouzelnou zátoku od centra města se nachází nejbližší pláž v Calis. Krásný dlouhý pás s písčitooblázkouvou pláží a azurově čistým mořem. Celý úsek lemují bary a restaurace, které podávají jak studené nápoje, tak obědy.

Last minute Fethiye all inclusive levně

Díky all inclusive dovolené ve Fethiye nemusíte řešit žádné starosti s jídlem nebo pitím. To máte již zahrnuto v ceně zájezdu a to po celou dobu pobytu zdarma. Některé hotely v rámci all inclusive nabízejí také vodní sporty. To vše samozřejmě přispívá k pohodové dovolené, jejíž hodnota roste.

Možná se ptáte proč si vybrat last minute dovolenou ve Fethiye. Důvodů je několik. Nádherné a oceněné prostředí, skvělé počasí, spousta památek a také aktivit pro to, aby jste se příliš nenudily.

Chcete-li si zjistit na kolik aktuálně vyjde last minute ve Fethiye s all inclusive stravováním, vyhledejte si nejlevnější nabídky na Dovolena.cz. Protože není nabídka zájezdů do Fethiye tak široká, je třeba počítat s vyššími cenami. A ty začínají na cca 16 tisících korun.

Počasí Fethiye

Od dubna do října panuje ve Fethiye krásné počasí. V květnu a říjnu se pohybují průměrné denní teploty kolem 25 °C. V červnu a září stoupají denní teploty ke 30 °C a ty noční k cca 16 °C. Největší horko je v červenci a srpnu, kdy teploty dosahují průměrně ve dne 34 °C a v noci 19 °C. Během těchto měsíců je vysoké vlhko. Slunce bude v hlavní sezóně svítit až 15 hodin denně. A jaká vás čeká teplota moře? Nádherných 27 °C.

The location could not be found.

Kdy do letoviska Fethiye

Záleží na tom, jak horké máte rádi počasí. Sezóna tu panuje od května do října. Vrcholem je pak období nejvyšších teplot červenec a srpen. Právě v tomto období očekávejte vyšší vlhkost. Chcete-li se jí vyhnout, doporučujeme vycestovat na jaře (duben-květen-červen) nebo na podzim (září a říjen).

Víte že… Fethiye bylo v roce 1958 zasaženo silným zemětřesením, ale vstalo z mrtvých a dnes patří mezi krásná moderní rekreační střediska se spoustami barů a restaurací?

Mapa Fethiye

Podívejte se, jak vypadá letovisko Fethiye s ptačí perspektivy. Tato mapa vám odkryje také další blízká letoviska Egejské Riviéry.


Zvětšit mapu