Kemer je malý, účelově postavený resort nacházející se přibližně 42 kilometrů od Antalye. Co zde najdete? Živé rekreační letovisko zasazené do krásného prostředí borovicového lesa a západního pohoří Taurus (oblast je chráněna národním parkem Olympos). Letovisko má dvě krásné pláže, útulný přístav s kavárnami, restauracemi a místními tavernami. Promenáda, která vede dolů na pláž je lemována obchody se suvenýry a butiky.

Ani večer se ruch Kemeru nezastavuje. Posedět můžete v několika dobrých barech, restauracích a nočních podnicích. Přes den se můžete vydat za starověkými památkami do Phaselis a Olympos.

Pro rodiny s dětmi je tu Kemer Dolphin Park. Vodní park, kde si můžete užít tobogány, ale třeba také zaplavat s delfíny.

Recenze návštěvníků letoviska Kemer?

Pohoří Taurus dominuje prostoru. Krásné hory se zasněženými vrcholky. Šli jsme na výlet do rokle Güynük, což je velký zážitek. Výlet lanovkou na vrchol Tahtali Dagi jsme vynechali, ale za jasného dne to může být úchvatný zážitek. Také jsme navštívili Phaselis, starobylé město, které bylo postaveno na malém poloostrově, velmi zvláštní! Kemer rozhodně stojí za vidění.

Chci taky do Kemeru

Karel, 36 let
Byla jsem v Turecku na dovolené několikrát, ale Kemer je zatím to nejkrásnější místo. Na jedné straně pohoří Taurus a na druhé straně azurově čisté moře. Překvapilo mě krásné centrum Kemeru s upravenými silnicemi lemovaným květinami a palmami. Prodejci tady nejsou tak otravní jako např. v Bodrumu. Venkovní diskotéky jsou velmi hlučné, byli jsme naštěstí trochu mimo, takže nám to až tak nevadilo.

Chci taky do Kemeru

Jana, 45 let

Co očekávat od dovolené v letovisku Kemer?

Nevíte co očekávat od dovolené v Kemeru? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Okolí:
85%
Pláže:
75%
Atmosféra:
80%
Noční život:
80%
Kultura:
75%
Celkové hodnocení:
79%

Pláže a koupání v Kemeru

Pláže na jižním pobřeží Turecka se obecně považují za ty nejlepší v zemi. Kemer v této oblasti leží a nabízí dvě krásné pláže.

Moonlight Bay (zlaté písky) je nejoblíbenější pláží v okolí. Poskytuje nádherný pohled na hory tyčící se téměř přímo z moře. Moonlight Bay je ale také místem zábavy a relaxace. Pláž je standardně vybavena celou řadou vodních aktivit, lehátek, slunečníků, záchranářů, veřejných toalet a sprch.

Tekirova beach je asi 20 minut chůze jižně od centra Kemeru. Krásná pláž leží na úpatí pohoří Taurus poblíž luxusní retortové vesničky Tekirova. Tři zátoky jsou obklopeny borovicemi, pomerančovými háji a pestrobarevnými květinami Středomoří. Pobřeží je pokryté zlatým pískem, voda je azurově čistá. Ideální pro rodiny s malými dětmi. Vybavena je legátkami a slunečníky, stejně jako malým molem, ze kterého vyrážejí výletní lodě.

Last minute Kemer all inclusive levně

Poptávka po all inclusive dovolené neustále roste. Letovisko Kemer není výjimkou. Za skvělou cenu dostanete skvělý výběr jídel, místních alkoholických a nealkoholických nápojů a zábavy a to po celý pobyt zcela zdarma. Last minute all inclusive dovolená Kemer je vhodná pro ty, kteří nechtějí překračovat finanční rozpočet dovolené.

Letovisko Kemer nabízí luxusní 3* až 5* hotely. Ty poskytují moderní zařízení a vysoký standard ubytování. All inclusive zahrnuje stravu formou bufetu s velkým výběrem jídla ve všech kategoriích. Během jakékoliv denní doby si můžete dát svačinu, tzv. snack. Obvykle je doba vydávání svačin omezena od 10 do 23 hodin.

Většina hotelů má k dispozici bar/y. Zde můžete konzumovat alkoholické a nealkoholické nápoje místní výroby co hrdlo ráčí.

Last minute dovolená v Kemeru s all inclusive je výbornou volbou pro rodiny s dětmi. Ty nebudou strádat jak po stránce stravování, tak ani po stránce zábavy.

Počasí Kemer

Kemer těží z příznivého, typicky středomořského klimatu. V dubnu a květnu očekávejte teploty kolem 21-26 °C a přibližně 8 – 10 hodin slunečního svitu denně. Teploty v červnu vyskakují až ke 30 °C, aby dosáhli svých maxim v červenci a srpnu, až 34 °C s průměrně 12-13 hodinami slunečního svitu denně. Září je stále horké a teploty se pohybují nad hranicí 30 °C. Ochlazení přichází až v říjnu, ale na jeho začátku panují stále teploty kolem 26 °C. I v zimě je tu ale teplo a deštivo. Od listopadu do března se teploty pohybují od 15 do 21 stupňů.

The location could not be found.

Kdy do letoviska Kemer

Dovolená v Kemeru s all inclusive stravováním bude nejdražší v období hlavní sezóny – červen, červenec a srpen. V tomto období očekávejte také nejvyšší teploty a nejvíce lidí. Teplota a fantastické podmínky jsou tu ovšem i na jaře (duben, květen) a na podzim (konec září, říjen). Konec října je určen spíše pro pěší turistiku, jízdu na kole nebo jiné outdoorové aktivity.

Kemer hostí celou řadů různých akcí a festivalů. V květnu můžete shlédnout the International Kemer Underwater Days (IKUD) week – výstavu filmů, fotografií, rozhovorů a soutěží zaměřených na podporu historické podvodní architektury starověkých civilizací na celém pobřeží Kemeru.

V květnu se koná také festival The Kemer pomegranate Festival (granátový festival) a v červnu pak the Carnivals held in Brazil.

Mapa Kemeru

Podívejte se, jak vypadá letovisko Kemer s ptačí perspektivy. Tato mapa vám odkryje také další blízká letoviska jižního pobřeží Turecka.


Zvětšit mapu