Manavgat je autenticky turecké letovisko jehož historie sahá až do roku 200 před Kristem. Rozkládá se na obou březích řeky Manavgat, asi 4 kilometry od moře (viz mapa), obklopené borovicovými lesy a vysokým pohořím Taurus. Lokalita se nachází jen několik málo kilometrů od přímořského resortu Side. Na rozdíl od běžných středomořských lokalit v Turecku, je Manavgat levnější.

Atraktivní prostředí je velmi oblíbeným cílem turistů. Letovisko nabízí bohatou noční zábavu a celou řadu restaurací, kaváren, barů a místních taveren. V nedalekých vesničkách Kumkoy a Llika si můžete užít večerní zábavu s živou hudbou.

Manavgat je mimo turistického cíle, také základnou pro objevování velkolepých míst v okolí. Zejména pak nedalekých vodopádů, impozantního historického města Side či ruin Seleukeia a Aspendos. Samozřejmostí pro všechny návštěvníky je pak projížďka výletní lodí po řece Manavgat, s níž můžete proplout až do moře.

Recenze návštěvníků letoviska Manavgat?

Manavgat je příjemné město s reálnou tureckou atmosféru. Má krásný trh a zábavné bazary, kde si každý něco najde. Není tak masivní jako Antalya a Alanya, ale rozhodně stojí za návštěvu.

Chci taky do Manavgatu

Jana, 62 let
Manavgat byl větší, než jsme očekávali. Navštívili jsme místní trh a vyjeli lodí z centra města. Velmi příjemný zážitek.  K dispozici je také poměrně málo obchodů na můj vkus. Abych řekl pravdu, Manavgat není typicky turistické letovisko pro dovolenou, takže příště volím jinak.

Chci taky do Manavgatu

Tomáš, 40 let

Co očekávat od dovolené v letovisku Manavgatu?

Nevíte co očekávat od dovolené v Manavgatu? Podívejte se na náš jednoduchý přehled. Čím více procent, tím více dané kategorie můžete očekávat.

Okolí:
80%
Pláže:
75%
Atmosféra:
75%
Noční život:
65%
Kultura:
75%
Celkové hodnocení:
74%

Pláže a koupání v Manavgatu

Manavgat není typické přímořské letovisko, protože se nachází asi 4 km ve vnitrozemí, ale hotelové resorty leží přímo na pobřeží mimo centrum města. Takže o hotely přímo na pláži rozhodně nepřijdete. Naopak do centra Manavgatu budete muset využít taxíky, autobusy nebo tzv. dolmuše. (vše je velmi přehledně viditelné na mapě, kterou naleznete níže.)

Nedaleko Manavgatu jsou dvě krásné písečné pláže, které leží na obou stranách poloostrova. East Beach je dlouhá a široká pláže se zlatavým pískem se standardním vybavením v podobě lehátek, slunečníků a celé řadě vodních sportů. Pláž má teplou vodu, ale vyšší vlny než na západním pobřeží, takže rodiny s dětmi by raději měli využít druhou pláž.

Tou je Side West Beach rozkládající se na cca 30 kilometrech od Side až po Colakli. Restaurace, bary, kavárny – vše se nachází na pláži s výhledem na moře. Voda je mělká, klidná a teplá, takže je oblíbena rodinami s dětmi. Na Side West Beach jsou malé zátoky, hnízdí želvy.

Asi 23 km od Manavgatu je letovisko Colakli. To nabízí zlaté písečné pláže co jen oko dohlédne. Stejně krásná je i dlouhá promenáda plná barů a kaváren. K dispozici jsou i vodní sporty.

Fotogalerie – last minute dovolená Manavgat

Vodopády Manavgat

Last minute Manavgat all inclusive levně

Vychutnejte si s námi last minute zájezdy do letoviska Manavgat levně. Ceny začínají na 9 790 Kč za 8 denní pobyty v 5* hotelích s all inclusive stravováním.

Zájezdy do letoviska Manavgat doporučuji objednávat buď v rámci first minute, kdy jsou ceny nižší a lze vybírat z oblíbených hotelů, které později nejsou již k dispozici. Nebo můžete čekat na last minute zájezdy, kdy ceny padají oproti katalogovým cenám o desítky procent. I v těchto termínech lze získat dovolenou za super cenu.

Dovolená all inclusiveManavgatu je zkrátka víc než jen plážová dovolená, ale zejména možnost poznat okolní krásy Turecka.

Počasí Manavgat

Manavgat má průměrně o 1-2 stupně chladnější počasí než letoviska na západě (Belek či Antalya). I tak ale dokáže rtuť teploměru dosáhnout v plné sezóně až na rekordních 40 °C. Jaro (duben a květen) vyhlíží průměrné teploty kolem 21-25 °C. Pravé léto začíná v červnu s teplotami kolem 30 °C a pokračuje v červenci a srpnu při průměrných teplotách kolem 34 °C a až 13 hodinami slunečního svitu denně. Ani začátek září není špatné toto místo navštívit. Z hlediska počasí vás čeká nádherných 31 °C. Teplo je tu až do konce října, kdy se teploty ještě mohou vyšplhat na 27 °C.

The location could not be found.

Kdy do letoviska Manavgat

Na rozdíl od jiných letovisek, Manavgat není jen plážovým resortem, ale častým cílem poznávacích zájezdů. Nejvyšší ceny zájezdů a také nejvíce lidí očekávejte během letních měsíců června, července a srpna. Chcete-li ušetřit, vydejte se do Manavgatu na dovolenou na jaře (duben a květen) nebo na podzim (konec září, října). Toto období je také vhodnější pro outdoorové aktivity, cyklistiku a pěší turistiku.

I v Manavgatu se pořádá řada akcí. V červenci se koná festival cestovního ruchu s tradičními tureckými tanci, lidovou hudbou a stánky s občerstvením. Na začátku září se v nedalekém Side pořádá the Side International Culture and Art Festival – divadelní hry, které se konají na významných historických místech jako je např.: Apollónův chrám a amfiteátr Side.

Mapa Manavgatu

Podívejte se, jak vypadá letovisko Manavgat s ptačí perspektivy. Tato mapa vám odkryje také další blízká letoviska jižního pobřeží Turecka.


Zvětšit mapu