Turecko je v říjnu jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Láká nejen k pobytu u moře, ale také k poznávání historických památek. Říjen je v Turecku považován za poslední měsíc koupací sezóny.

Jaké jsou výhody dovolené v Turecku v říjnu?

Čeká vás říjnové teplé počasí, příjemná teplota moře, méně turistů, čistší pláže a také levnější ceny zájezdů a to včetně těch s all inclusive. To vše ale ve vysoké kvalitě tak, jak jste od zájezdů do Turecka zvyklý.

Počasí říjen – Turecko

Teplé počasí v Turecku se minimálně v první polovině října pohybuje v odpolední špičce na hranici 27 °C. Tedy ideální podmínky ke koupání, kdy slunce svítí 8 hodin denně. Večer teplota neklesá pod 15°C, avšak je potřeba si přibalit nějaký ten svetřík právě na večerní procházky. Občas, hlavně na jižnějším pobřeží je třeba počítat s občasnými dešťovými přeháňkami, které se začínají objevovat.

„Někteří cestovatelé jezdí do Turecka ještě v listopadu. Osobně bych raději v tomto měsíci volil některé z egyptských letovisek nebo třeba exotickou dovolenou.„

A jak vypadá počasí v Turecku v říjnu v jednotlivých destinacích?

  • Počasí v říjnu Alanya – Vzduch: 26-27 °C, moře 24 °C
  • Počasí v říjnu Belek – Vzduch: 26-28 °C, moře 24 °C
  • Počasí v říjnu Antalya – Vzduch: 27 °C, moře 23 °C
  • Počasí v říjnu Kemer – Vzduch: 24-25 °C, moře 24 °C
  • Počasí v říjnu Bodrum – Vzduch: 26-28 °C, moře 24 °C
  • Počasí v říjnu Side – Vzduch: 27 °C, moře 24 °C

Říjen je v Turecku teplejší než například říjen v Řecku.

Doporučuji: V říjnu bych do Turecka vyrazil hlavně během prvních 20ti dní měsíce a v celku je jedno do jaké destinace. Alanya, Antalya i Side patří k těm lepším. Pokud vás láká spíše poznávání krás Turecka, můžete vyrazit v říjnu i začátkem listopadu.